Adults Latin
Final results | ||
Place | Couple | Country |
Final | ||
1. | Jakub Davidek / Michaela Gatekova (24) | Czech Republic |
2. | Guy Rosen / Viktoriya Fadina (112) | Luxembourg |
3. | Ojars Bacis / Santa Lodina (6) | Latvia |
4. | Tomas Hosek / Simona Svrckova (48) | Czech Republic |
5. | Georgiy Korolyov / Marta Sztobryn (68) | Poland |
6. | Saulius Skambinas / Sandra Kniazeviciute (121) | Lithuania |
4th round | ||
7. | Marek Swetik / Renata Dohnanska (130) | Czech Republic |
8.-9. | Marcin Hakiel / Magdalena Soszynska (40) | Poland |
8.-9. | Rafal Maserak / Kamila Kajak (86) | Poland |
10. | Roman Stepanov / Polina Teplenko (128) | Ukraine |
11. | Pawel Wolanski / Katarzyna Swirska (148) | Poland |
12. | Pavel Imre / Katarina Lackova (53) | Slovakia |
3rd round | ||
13. | Florian Gschaider / Manuela Stoeckel (39) | Austria |
14.-15. | Robert Magyari / Nanda Wolf (81) | Hungary |
14.-15. | Vladimir Velev / Gabriella Bodocs (143) | Austria |
16.-17. | Martin Dvorak / Zuzana Silhanova (28) | Czech Republic |
16.-17. | Norbert Mika / Paulina Leszczynska (88) | Poland |
18. | Justinas Duknauskas / Ekaterina Degtiareva (26) | Lithuania |
19. | Martynas Grole / Viktorija Horeva (161) | Latvia |
20. | Oleksandr Skarlato / Kateryna Katerynchyk (122) | Ukraine |
21.-22. | Petr Cadek / Michaela Krupickova (19) | Czech Republic |
21.-22. | Noel Attila Kiss / Timea Tasi (64) | Hungary |
23. | Robert Rowinski / Kinga Jurecka (113) | Poland |
24. | Roberto Checcarelli / Catiuscia Tabarrini (51) | Italy |
2nd round | ||
25.-26. | Jozef Herak / Alexandra Milkova (42) | Slovakia |
25.-26. | Jozsef Schmidt / Madlena Fejer (117) | Hungary |
27. | Piotr Szelest / Diana Klos (132) | Poland |
28. | Volodymyr Tsurkan / Kateryna Yovyk (137) | Ukraine |
29. | Jernej Brenholc / Daniela Pekic (16) | Slovenia |
30. | Michal Revaj / Jana Resova (110) | Czech Republic |
31.-32. | Sarunas Saltonas / Rita Rakauskaite (115) | Lithuania |
31.-32. | Igor Popov / Anna Kozyreva (105) | Russia |
33.-34. | Denis Weinberg / Julia Syceva (147) | Germany |
33.-34. | Tomas Antalek / Andrea Zelinkova (4) | Slovakia |
35. | Filip Karasek / Dita Drabkova (59) | Czech Republic |
36.-37. | Rostislav Liduch / Petra Chovancova (78) | Czech Republic |
36.-37. | Libor Sotek / Petra Sochorova (126) | Czech Republic |
38.-39. | Laszlo Gilicze / Dora Czirok (38) | Hungary |
38.-39. | Jiri Hein / Marta Hlisnikovska (41) | Czech Republic |
40. | Edvinas Kregzdys / Beata Skaisgiryte (72) | Lithuania |
41.-42. | Gabor Szucs / Martina Varadi (133) | Hungary |
41.-42. | Peter Kanavor / Eliska Krnacova (57) | Slovakia |
43. | David Kriz / Renata Pavlikova (73) | Czech Republic |
44.-45. | Krzysztof Ozog / Monika Heinze (98) | Poland |
44.-45. | Andras Faluvegi / Orsolya Toth (30) | Hungary |
46.-47. | Edgars Gasjuns / Jelena Samuilova (36) | Latvia |
46.-47. | Krzysztof Bozek / Lenka Matouskova (15) | Czech Republic |
48.-49. | Jindrich Cincura / Iva Langerova (22) | Czech Republic |
48.-49. | Vytis Duknauskas / Ruta Bagdonaite (27) | Lithuania |
50. | Dimitri Nyman / Olga Kosmina (95) | Estonia |
Redance | ||
51. | Wilhelm Gabalier / Barbara Koitz (35) | Austria |
52. | Mate Kovacs / Judit Varga (70) | Hungary |
53.-55. | Andrey Kravchenko / Ekaterina Fedosova (71) | Russia |
53.-55. | Tomas Sobol / Lucia Krncanova (124) | Slovakia |
53.-55. | Oleksiy Zagoruiko / Katarina Leonenko (150) | Ukraine |
56.-57. | Martin Kordek / Jitka Szabo (156) | Czech Republic |
56.-57. | Martin Navratil / Michaela Volna (90) | Czech republic |
58. | Michael Baumann / Ursula Kroepfl (9) | Austria |
59.-61. | Zoltan Horvath / Maria Krizsa (47) | Hungary |
59.-61. | Petr Marek / Kristyna Coufalova (84) | Czech republic |
59.-61. | Balazs Schreiner / Andrea Molnar (154) | Hungary |
62.-63. | Gualtiero Cantalupo / Katya Dodeva (20) | Austria |
62.-63. | Kamil Holub / Sandra Jackova (44) | Czech Republic |
64.-65. | Gregor Karlovcec / Urska Senveter (60) | Slovenia |
64.-65. | Peter Timer / Veronika Kvitova (136) | Czech Republic |
66.-67. | Christian Hiebl / Karin Fischbacher (43) | Austria |
66.-67. | Petr Simon / Zuzana Prokopova (119) | Czech Republic |
68.-69. | Mantas Vaskelis / Alina Gaidamavicilite (162) | Lithuania |
68.-69. | Ivan Bocharov / Josefina Ortova (14) | Czech Republic |
70. | Matthias Bock / Roswitha Wieland (13) | Austria |
71.-72. | Karl Fencl / Judith Steinbatz (32) | Austria |
71.-72. | Marian Sivak / Veronika Jurickova (120) | Slovakia |
73. | Marcel Olexa / Iveta Vancakova (96) | Slovakia |
74. | Peter Erlbeck / Claudia Kreuzer (29) | Austria |
75.-78. | Radek Horak / Eva Rosypkova (45) | Czech Republic |
75.-78. | Robert Marko / Dora Lakatos (85) | Hungary |
75.-78. | Linas Sikarskas / Ruta Ramanauskaite (118) | Lithuania |
75.-78. | Zdenek Luzny / Jana Hradilova (160) | Czech Republic |
79.-87. | Ales Bzatek / Beata Koblizkova (18) | Czech Republic |
79.-87. | Viktor Farkas / Nikoletta Magera (31) | Hungary |
79.-87. | Cestmir Huf / Pavlina Kensova (50) | Czech Republic |
79.-87. | Zsolt Katona / Susan Korbely (61) | Hungary |
79.-87. | Daniel Klima / Radka Vedralova (65) | Czech Republic |
79.-87. | Martin Petrik / Erika Vodanska (102) | Czech Republic |
79.-87. | Marek Polacek / Lucie Pejpova (103) | Czech Republic |
79.-87. | Jaroslav Suchy / Eva Krejcirova (129) | Czech Republic |
79.-87. | Jaroslav Zelenka / Eliska Ceresnova (151) | Czech Republic |
Adjudicators | ||
Katarina Baluchova (Slovakia), Alenka Bohak (Slovenia), Melissa Dexter (United States), Marek Chojnacki (Poland), Asis Khadjeh-Nouri (Germany), Monique de Maesschalck (Belgium), Radek Ostruvka (Czech Republic), Johann Pauritsch (Austria), Irine Solomatine (Russia), Joszef Torokgyorgy (Hungary), Frank Venables (England), Svyatoslav Vloch (Ukraine), Royce Yeh (Chinese Taipei) | ||
Organization | ||
Cmp: Milan Satan (Czech Republic), CM: Heinz Spaeker (Germany) |
This list was generated by TopTurnier for Windows V5.6a.